Wybierz język:

Obróbka metali CNC

W celu sprostania rosnącym nieustannie wymaganiom klientów, tradycyjna obróbka mechaniczna metali oraz innych materiałów wciąż się rozwija i unowocześnia. Dzięki temu, staje się ona coraz dokładniejsza i efektywniejsza. Firma Zomit zawsze stara się być na bieżąco z modernizacjami w swojej branży, aby zapewniać klientom najwyższy standard usług. W naszej ofercie mieści się między innymi innowacyjna obróbka skrawaniem CNC, która pozwala znacząco udoskonalić produkcję przemysłową.

Obróbka mechaniczna

Obecnie obróbka metali CNC poddawana jest weryfikacji oraz synchronizacji z najświeższymi nowinkami technicznymi i technologicznymi. W ten sposób poza uzyskaniem nowoczesnego, współczesnego znaczenia nabierają one większej sprawności, precyzji oraz tempa obrabiania materiałów.

Dzięki swej niespotykanej dokładności, obróbka skrawaniem pozwala perfekcyjnie spełnić wymagania konkretnego Klienta. Trzymamy się każdego szczegółu, a także określonej chropowatości powierzchni, dokładnie podążając za wytycznymi zawartymi w opracowanym projekcie. Obróbka mechaniczna (czyli inaczej obróbka skrawaniem CNC) stosowana jest na przykład w automatyce, elektronice, medycynie, lotnictwie i motoryzacji.

Firma Zomit ma w swojej ofercie toczenie CNC i frezowanie CNC wykonywane przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu. Profesjonalne urządzenia umożliwiają nam szybką i precyzyjną realizację każdego zlecenia. Nasze bogate doświadczenie, specjalistyczna wiedza, a także niekwestionowane zaangażowanie i solidność zapewniają nam silną pozycję na rynku. Jesteśmy pewni, że nasza obróbka cnc spełnia nawet te największe wymagania klientów.

Obróbka skrawaniem – oferta

Nasza firma oferuje:

 • Toczenie

  Jednym z najpowszechniej stosowanych sposobów obróbki skrawaniem jest obecnie toczenie CNC. Pozwala obrabiać powierzchnie zewnętrzne oraz wewnętrzne przedmiotów, które mają kształt bryły obrotowej. Dzięki tej metodzie można też uzyskać inne kształty poza obrotowymi. To obracający się przedmiot jest głównie w ruchu w czasie toczenia. Narzędzie wykonuje dodatkowo pomocniczy ruch płaski.

 

 • Frezowanie i dłutowanie

  Frezowanie CNC stanowi rodzaj obróbki skrawaniem i pozwala obrobić kanaliki, płaszczyzny, rowki, uzębienia oraz powierzchnie kształtowe. W tym przypadku to narzędzie wykonuje ruch obrotowy, natomiast ruch posuwny może wykonywać albo narzędzie, albo obrabiany przedmiot. Przy frezowaniu, ostrza narzędzi nie pracują równocześnie. Tzw. krawędzie skrawające frezu zawsze pracują kolejno jedna po drugiej, a nie w tym samym czasie.

  Dłutowanie to także rodzaj obróbki skrawaniem, stosowany przy kształtach nieobrotowych, do których zalicza się uzębienie kół zębatych czy krzywki. Przy tej metodzie przedmiot jest skrawany nożem przymocowanym do suwaka dokonującego ruchów poziomych i pionowych.

 • Szlifowanie wałków i otworów

  Szlifowanie jest procesem końcowym obróbki powierzchni za pomocą narzędzia ściernego. W wyniku tego procesu uzyskujemy doże dokładności wymiarowe i kształtne, a także mała chropowatość. Szlifowanie wykonuje się na wałkach, otworach oraz powierzchniach płaskich. Takie prace wykonuje się na szlifierkach, wyposażonych w ściernice, które najczęściej wykonane są z korundu, węglika krzemu lub boru, a także diamentu.

 • Wiercenie i roztaczanie otworów

  Wiercenie jest procesem skrawania wykonywanym za pomocą wiertła. Otrzymujemy w tedy otwór o przekroju najczęściej kołowym. Stosując specjalne wiertła, dzięki metodzie wiercenia wtórnego możliwe jest otrzymanie otworu wielokątnego. Proces ten wykonywany jest najczęściej na wiertarkach przenośnych lub stacjonarnych. Ten proces może odbywać się poprzez wykonywanie ruchu obrotowego przez wiertło, gdy nawiercany przedmiot zostaje unieruchomiony lub też sam przedmiot może wykonywać ruch obrotowy. Takim przykładem może być wiercenie w tokarce.