Wybierz język:

Obróbka metali CNC

W celu sprostania rosnącym nieustannie wymaganiom klientów, tradycyjna obróbka mechaniczna metali oraz innych materiałów wciąż się rozwija i unowocześnia. Dzięki temu, staje się ona coraz dokładniejsza i efektywniejsza. Firma Zomit zawsze stara się być na bieżąco z modernizacjami w swojej branży, aby zapewniać klientom najwyższy standard usług. W naszej ofercie mieści się między innymi innowacyjna obróbka skrawaniem CNC, która pozwala znacząco udoskonalić produkcję przemysłową.

Obróbka mechaniczna

Obróbka mechaniczna CNC jest wykonywana za pomocą nowoczesnych systemów, stale weryfikowanych z pojawiającymi się nowinkami technologicznymi. Nasz park maszynowy jest nieustannie aktualizowany, aby oferować jak najdoskonalszą realizację zleceń poprzez zwiększoną precyzję oraz tempo pracy z materiałami.

Dzięki swej niespotykanej dokładności, obróbka skrawaniem pozwala perfekcyjnie spełnić wymagania konkretnego Klienta. Trzymamy się każdego szczegółu, a także określonej chropowatości powierzchni, dokładnie podążając za wytycznymi zawartymi w opracowanym projekcie. Obróbka mechaniczna (czyli inaczej obróbka skrawaniem CNC) stosowana jest na przykład w automatyce, elektronice, medycynie, lotnictwie i motoryzacji.

Obróbkę metali CNC, czyli frezowanie i toczenie CNC wykonujemy wykorzystując nowoczesne maszyny oferujące ogromną precyzję podczas przygotowywania elementów zgodnie z projektem dostarczonym przez klienta. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowanie niezbędne do tego, aby obsługiwać sprzęt znajdujący się w naszym parku maszynowym. Dzięki temu obróbka CNC, którą wykonujemy, spełnia wszelkie oczekiwania naszych klientów oraz cieszy się dużym zaufaniem na rynku.

Obróbka skrawaniem – oferta

Nasza firma oferuje:

 • Toczenie

  Jednym z najpowszechniej stosowanych sposobów obróbki skrawaniem jest obecnie toczenie CNC. Pozwala obrabiać powierzchnie zewnętrzne oraz wewnętrzne przedmiotów, które mają kształt bryły obrotowej. Dzięki tej metodzie można też uzyskać inne kształty poza obrotowymi. To obracający się przedmiot jest głównie w ruchu w czasie toczenia. Narzędzie wykonuje dodatkowo pomocniczy ruch płaski.

 

 • Frezowanie i dłutowanie

  Frezowanie CNC stanowi rodzaj obróbki skrawaniem i pozwala obrobić kanaliki, płaszczyzny, rowki, uzębienia oraz powierzchnie kształtowe. W tym przypadku to narzędzie wykonuje ruch obrotowy, natomiast ruch posuwny może wykonywać albo narzędzie, albo obrabiany przedmiot. Przy frezowaniu, ostrza narzędzi nie pracują równocześnie. Tzw. krawędzie skrawające frezu zawsze pracują kolejno jedna po drugiej, a nie w tym samym czasie.

  Dłutowanie to także rodzaj obróbki skrawaniem, stosowany przy kształtach nieobrotowych, do których zalicza się uzębienie kół zębatych czy krzywki. Przy tej metodzie przedmiot jest skrawany nożem przymocowanym do suwaka dokonującego ruchów poziomych i pionowych.

 • Szlifowanie wałków i otworów

  Szlifowanie jest procesem końcowym obróbki powierzchni za pomocą narzędzia ściernego. W wyniku tego procesu uzyskujemy doże dokładności wymiarowe i kształtne, a także mała chropowatość. Szlifowanie wykonuje się na wałkach, otworach oraz powierzchniach płaskich. Takie prace wykonuje się na szlifierkach, wyposażonych w ściernice, które najczęściej wykonane są z korundu, węglika krzemu lub boru, a także diamentu.

 • Wiercenie i roztaczanie otworów

  Obróbka skrawaniem CNC obejmuje wiele procesów związanych z uzyskiwaniem elementów stalowych o wskazanych przez klienta kształtach oraz wielkościach. Jednym z nich jest wykonywane przy pomocy specjalistycznego wiertła, wiercenie, które pozwala na stworzenie otworu o przekroju kołowym. Wykorzystujemy także wiertła umożliwiające wiercenie wtórne, czyli przygotowanie wielokątnego otworu. Obróbka skrawaniem tego typu korzysta z wiertarek stacjonarnych lub przenośnych, unieruchamiając przedmiot lub kształtując go poprzez jego ruch obrotowy.