Frezowanie CNC

Nowoczesne frezowanie CNC jest metodą obróbki tworzyw różnego typu koniecznie wymagającą zastosowania komputera. Rozwinięcie skrótu CNC oznacza po angielsku komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Innymi słowy technika ta opiera się na charakterystycznym systemie sterowania posiadającym mikrokomputer, którego można w dowolny sposób interaktywnie programować. Dzięki układom można kierować monitorem graficznym obrazującym cały przebieg obróbki.

Co więcej, z owego monitora można odczytać np. wszystkie kluczowe dane na temat narzędzi czy informacje korekcyjne. Dzięki frezowaniu tą metodą możemy niesłychanie dokładnie i szybko, a przy tym, co niesamowicie istotne, powtarzalnie wykonywać bardzo złożone kształty tworzyw. Innymi słowy, idealnie nadaje się do naszej produkcji przemysłowej, jako że faktycznie wykonujemy towary o takim samym kształcie w ogromnych ilościach. Na frezowanie CNC składają się trzy główne etapy:

Etapy frezowania CNC

  • Na początek należy wykonać projekt na komputerze.
  • Potem, przetwarzamy projekt do postaci planu sterowania narzędziem.
  • Na koniec następuje właśnie sama obróbka tworzywa, czyli właśnie CNC.

Metoda ta znacznie przyspieszyła i uprościła naszą pracę z tworzywami, co umożliwia wykonywanie niezwykle szybkiej obróbki. Poza walorami praktycznymi takiego rozwiązania, pozwala ono również zaoszczędzić koszty oraz czas potrzebny na obsługę maszyn. Programowania należy dokonać tylko raz, bez konieczności przystosowania urządzenia do każdego jednego kształtu. Ogromna precyzja maszyny pozwala uzyskać kształt identyczny jak pozostałe. Bez zastosowania tak dokładnej metody komputerowego projektowania i programowania byłoby to nieosiągalne.

Frezowanie CNC – zalety

Co więcej, niekwestionowanym walorem frezowania CNC jest przyspieszenie pracy. Wiadomo przecież że maszyna jest w stanie opracować wybrany kształt nieporównywalnie szybciej niż ludzkie ręce. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu, co pozwala szybciej otrzymać znacznie większą liczbę gotowych produktów. Jest to znacznie korzystniejsze finansowo, zwłaszcza dla naszych klientów, jako że zmniejsza się koszt procesu produkcji. Jak widać, rozwiązania stosowane w naszej firmie są bardzo opłacalne, oszczędnie i niebywale praktyczne.