Mechaniczna obróbka metali

Mechaniczna obróbka metali CNC to niezwykle nowoczesna metoda, która zapewnia niespotykany wcześniej poziom precyzji oraz zaskakujące krótkie terminy realizacji zlecenia. Dzięki niej, jesteśmy w stanie spełnić wymagania wszystkich klientów, zapewniając im obsługę na najwyższym poziomie. Elementy wykonane przy pomocy obróbki skrawaniem znajdują zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, takich jak motoryzacja, lotnictwo, elektronika czy medycyna.

Toczenie CNC

Nasza bogata oferta usług obejmuje między innymi toczenie CNC, pozwalające wykonywać różnorodne elementy o wybranym kształcie i w dowolnej ilości. Jest to rozwiązanie niezwykle szybkie i łatwe, a także odpowiadające potrzebom masowej produkcji. Najpierw należy wykonać projekt, a następnie przekonwertować go do formy planu pracy urządzenia. Wtedy można przystąpić do wytwarzania zamówionych produktów, nadzorując jedynie przebieg tego w pełni zautomatyzowanego procesu.

Frezowanie CNC

Inną ważną usługą, jaką obejmuje nasza obróbka skrawaniem, stanowi frezowanie CNC. Pozwala ono znacznie przyspieszyć proces produkcji, w porównaniu do tradycyjnych metod opartych na pracy człowieka. Dzięki temu, że nie jest wymagana wieloosobowa obsługa urządzenia, usługa jest też znacznie korzystniejsza pod względem cenowym. Frezowanie CNC przebiega w 3 etapach: utworzenie projektu komputerowego, przetworzenie go na format czytelny dla narzędzia, a na koniec właściwa obróbka.

Szlifowanie wałków i otworów

Szlifowanie to końcowy etap obróbki CNC, przeprowadzany przy użyciu przyrządu ściernego. Dokonuje się wtedy potrzebnych korekt, pozwalających uzyskać dokładnie takie wymiary oraz kształt elementu, jakich potrzebuje klient. Dotyczy to przede wszystkim otworów, powierzchni płaskich oraz wałków. Do wykonania tego typu prac, stosujemy profesjonalne szlifiarki ze ściernicami z takich materiałów, jak węglik, korund, bor, krzem, a nawet diament.

Walcowanie gwintów

Poprzez walcowanie gwintów, można znacząco podnieść ich trwałość, a także usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Odbywa się to poprzez oddziaływanie na element przy pomocy dwóch szybko obracających się zwijaków. Inwestując w wykonanie tak solidnych produktów, można mieć pewność, że nie zużyją się one już po krótkim czasie użytkowania. Te technika obróbki metali może być przeprowadzana na zimno bądź na gorąco.